Дозволь собі
розквітнути
Соціальні стереотипи, застарілі культурні звички, стигматизація, вплив оточення – ці та багато інших чинників, що значно посилились на початку повномасштабного російського вторгнення, можуть сприяти нормалізації гендерно зумовленого насильства.
Задля формування культури взаємоповаги та турботи БФ «Світ Українцям» у співпраці з Soleterre та за сприяння Італійської Агенції з Питань Співпробітництва в Галузі Розвитку (AICS) розпочав проєкт «Фрезія», спрямований на запобігання ГЗН, зокрема у прифронтових обсластях.
Фрезія – квітка, що є символом дружби, довіри та початку нового життя, саме тому вона стала провідним елементом у висвітленні цієї проблеми.
-
Крок 1: БезпекаДля власного захисту рекомендовано залучитись підтримкою спеціалістів та разом звернутись до поліції, зателефонувавши за телефоном 102. Контакти установ, де можна отримати допомогу: Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації З мобільного: 116 123 Гаряча лінія: 0 800 500 335 Урядовий контактний центр: 1547 (з мобільного або стаціонарного) – тут можна отримати консультацію, психологічну підтримку та зареєструвати відповідне звернення до державних послуг. Центр надає послуги цілодобово.
-
Крок 2: Юридична підтримкаОтримати правову консультацію для розуміння, що кривдник порушує Ваші права та свободи. Де можна отримати юридичну допомогу та повідомити про гендерно зумовлене насилля? 102 (поліція) або 0 800 500 202 (кол-центр поліції) + 38096 755-02-40 (офіс генерального прокурора) + 38044 253-75-89 або 0 800 501 720 (гаряча лінія уповноваженого з прав людини) Асоціація жінок-юристок України «Юрфем» +38068 145-55-90, а також у Telegram, Viber, SIGNAL Центри надання безоплатної правової допомоги Гаряча лінія: 0 800 213 103
-
Крок 3: Психологічна підтримкаЗалучитись підтримкою психолога, якому можете довірити свій досвід. Важливо не залишатись на самоті: по підтримку варто звернутись до близьких чи до організацій, метою яких є підтримка людей, що страждають від насилля, або стали його свідками. Ви можете звернутися по допомогу до БФ «Світ Українцям», написавши нам листа на пошту: contact@worldtoukrainians.org або заповнивши контактну форму.
Як діяти, якщо ви зіткнулись із гендерно зумовленим насильством?
Жінкам
Щодня чимало жінок стикаються з гендерно зумовленим насиллям, особливо складною ситуація є на прифронтових і тимчасово окупованих територіях. Щоб запобігати ГЗН та долати його наслідки, БФ «Світ Українцям» надає безоплатну психологічну підтримку постраждалим і проводить активну інформаційно-просвітницьку роботу. За допомогою тренінгів, семінарів та інформаційних кампаній ми прагнемо підвищити рівень знань жінок, щоб вони могли самостійно розпізнавати ГЗН та вчасно звертатись по допомогу.
Ми надаємо всю необхідну психологічну підтримку: проводимо групи підтримки та реалізовуємо інформаційні кампанії. Дізнатися більше про проблему ГЗН та як їй запобігати, можете в серії наших інформативних відео, або прочитавши посібник.
Чоловікам
Щоб зруйнувати стигму та побороти гендерні стереотипи, особливу увагу ми приділяємо інформуванню чоловіків. Це сприяє кращому розумінню проблеми і дає змогу брати активну участь у запобіганні та протидії насильству. Розуміння й підтримка гендерної рівності чоловіками сприятиме створенню безпечнішого суспільства, а також може сприяти покращенню добробуту та їх взаємин із партнерами.
Дізнатися більше корисної інформації, що стосується гендерно-зумовленого насилля для чоловіків, ви можете з наших інформативних відео або в посібнику.
Підліткам
Задля побудови безпечного суспільства діяльність проєкту "Фрезія" спрямована також на інформування підлітків. Це важливо з кількох причин.
-
Це допомагає підліткам розуміти, що насильство – не норма, і вони мають право на безпеку та повагу.
-
Це сприяє формуванню здорових відносин і взаєморозуміння між статями.
-
Інформування підлітків про ГЗН може допомогти їм розпізнавати потенційно небезпечні ситуації та звертатись по допомогу, якщо вони стикаються з насильством.
Дізнатися більше про роль молоді у боротьбі з гендерно зумовленим насиллям та що робити, якщо ви з ним зіткнулися, можна в наших інформативних відео, або ж перечитавши посібник.
Для всіх, хто пережив насилля і хто вирішив поділитись своєю історією з іншими, ми створили символічну «квітучу» листівку.
Свій досвід, негативні думки чи переживання кожен може описати на папері. Розірвати його, висадити та перетворити на нове життя — красиву квітку. Відтак рослина стане символом надії й безпечного та щасливого майбутнього.
Партнери