top of page
1.png

Дозволь собі
розквітнути

Соціальні стереотипи, застарілі культурні звички, стигматизація, вплив оточення – ці та багато інших чинників, що значно посилились на початку повномасштабного російського вторгнення, можуть сприяти нормалізації гендерно зумовленого насильства.

 

Задля формування культури взаємоповаги та турботи БФ «Світ Українцям» у співпраці з Soleterre та за сприяння Італійської Агенції з Кооперації (AICS) розпочав проєкт «Фрезія», спрямований на запобігання ГЗН, зокрема у прифронтових обсластях.

 

Фрезія – квітка, що є символом дружби, довіри та початку нового життя, саме тому вона стала провідним елементом у висвітленні цієї проблеми.

 • Крок 1: Безпека
  Для власного захисту рекомендовано залучитись підтримкою спеціалістів та разом звернутись до поліції, зателефонувавши за телефоном 102. Контакти установ, де можна отримати допомогу: Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації З мобільного: 116 123 Гаряча лінія: 0 800 500 335 Урядовий контактний центр: 1547 (з мобільного або стаціонарного) – тут можна отримати консультацію, психологічну підтримку та зареєструвати відповідне звернення до державних послуг. Центр надає послуги цілодобово.
 • Крок 2: Юридична підтримка
  Отримати правову консультацію для розуміння, що кривдник порушує Ваші права та свободи. Де можна отримати юридичну допомогу та повідомити про гендерно зумовлене насилля? 102 (поліція) або 0 800 500 202 (кол-центр поліції) + 38096 755-02-40 (офіс генерального прокурора) + 38044 253-75-89 або 0 800 501 720 (гаряча лінія уповноваженого з прав людини) Асоціація жінок-юристок України «Юрфем» +38068 145-55-90, а також у Telegram, Viber, SIGNAL Центри надання безоплатної правової допомоги Гаряча лінія: 0 800 213 103
 • Крок 3: Психологічна підтримка
  Залучитись підтримкою психолога, якому можете довірити свій досвід. Важливо не залишатись на самоті: по підтримку варто звернутись до близьких чи до організацій, метою яких є підтримка людей, що страждають від насилля, або стали його свідками. Ви можете звернутися по допомогу до БФ «Світ Українцям», написавши нам листа на пошту: contact@worldtoukrainians.org або заповнивши контактну форму.

Як діяти, якщо ви зіткнулись із гендерно зумовленим насильством?

жінки.png

Жінкам

Щодня чимало жінок стикаються з гендерно зумовленим насиллям, особливо складною ситуація є на прифронтових і тимчасово окупованих територіях. Щоб запобігати ГЗН та долати його наслідки, БФ «Світ Українцям» надає безоплатну психологічну підтримку постраждалим і проводить активну інформаційно-просвітницьку роботу. За допомогою тренінгів, семінарів та інформаційних кампаній ми прагнемо підвищити рівень знань жінок, щоб вони могли самостійно розпізнавати ГЗН та вчасно звертатись по допомогу. 

Ми надаємо всю необхідну психологічну підтримку: проводимо групи підтримки та реалізовуємо інформаційні кампанії. Дізнатися більше про проблему ГЗН та як їй запобігати, можете в серії наших інформативних відео, або прочитавши посібник. 

чоловіки.png

Чоловікам

Щоб зруйнувати стигму та побороти гендерні стереотипи, особливу увагу ми приділяємо інформуванню чоловіків. Це сприяє кращому розумінню проблеми і дає змогу брати активну участь у запобіганні та протидії насильству. Розуміння й підтримка гендерної рівності чоловіками сприятиме створенню безпечнішого суспільства, а також може сприяти покращенню добробуту та їх взаємин із партнерами.

Дізнатися більше корисної інформації, що стосується гендерно-зумовленого насилля для чоловіків, ви можете з наших інформативних відео або в посібнику.

підлітки.png

Підліткам

Задля побудови безпечного суспільства діяльність проєкту ФРезія спрямована також на інформування підлітків. Це важливо з кількох причин.
 

 • Це допомагає підліткам розуміти, що насильство – не норма, і вони мають право на безпеку та повагу. 

 • Це сприяє формуванню здорових відносин і взаєморозуміння між статями. 

 • Інформування підлітків про ГЗН може допомогти їм розпізнавати потенційно небезпечні ситуації та звертатись по допомогу, якщо вони стикаються з насильством. 


Дізнатися більше про роль молоді у боротьбі з гендерно зумовленим насиллям та що робити, якщо ви з ним зіткнулися, можна в наших інформативних відео, або ж перечитавши посібник.

квітуча-листівка.png

Квітуча листівка

Ви успішно заповнили форму

Партнери

italian-agency.png
soleterre.png
world-to-ukrainians.png

Телефон

098 122-31-30

Email 

Соцмережі

 • Instagram
 • Facebook
 • Telegram
 • TikTok
 • LinkedIn
bottom of page